З тих самих пір, коли мобільні телефони стали невід’ємним атрибутом нашого життя, у суспільстві йдуть гарячі суперечки про те, чи безпечно залишати пристрій на зарядці всю ніч, не шкодить це смартфону і чи потрібно кожного разу чекати, коли батарея розряджається до нуля.


Деякі люди побоюються того, що від тривалої зарядки батарея може вибухнути. Їх занепокоєння здається цілком виправданим, адже всього кілька місяців тому по світу гриміла новину про «вибухових» Galaxy Note 7. Однак правда в тому, що якщо в акумулятора немає серйозних виробничих дефектів, подібних тому, що знайшлися у Samsung, хвилюватися абсолютно не про що. Розберемося і з іншими міфами щодо зарядки.

Тривала зарядка смартфона призводить до перевантаження батареї: невірно

Сучасна електроніка достатньо розумна, щоб не допустити перевантаження. Для цього в смартфони, планшети та ноутбуки встановлюються спеціальні захисні чіпи. Коли батарея заряджається до 100%, процес припиняється. Якщо залишити смартфон підключений до розетки на всю ніч, він буде дозаряжаться кожен раз, коли рівень зарядки опуститься до 99%. Це погано для батареї, але не настільки погано, як можна уявити: з часом вона буде гірше тримати заряд, і ваш смартфон міцно подружиться з повербанком.

Якщо ви і справді боїтеся залишати смартфон на зарядці до ранку, можете вимкнути його, коли прокинетеся серед ночі. Саме просунуте рішення: заряджати смартфон від розумної розетки, у якої є таймер вимкнення. Поставте таймер на пару годин і лягайте спати з чистою совістю.

Потенційні проблеми, з якими можна зіткнутися при тривалої зарядки смартфона

1. Перегрів. В процесі зарядки смартфони злегка нагріваються, і це нормально. Сильний нагрів корпусу може свідчити про технічні проблеми, які вирішить лише фахівець сервісного центру. Щоб пристрій не піддалося зайвого перегріву, не кладіть його під подушку або ковдру, не залишайте його в книзі, під лампою або під променями сонця. Деякі також радять виймати пристрій з чохла на час заряджання. Всіх цих заходів достатньо, щоб створити прийнятні умови для зарядки акумулятора.

2. Неякісні кабелю та зарядні пристрої. Більшість вибухів і пожеж відбуваються у тих, хто вирішив заощадити на зарядному пристрої і придбав найдешевше в найближчому кіоску. Не забувайте, що зарядник повинен мати сертифікат відповідності технічним вимогам смартфона. Тому не пошкодуйте грошей на якісну зарядку від виробника. Зрештою це та річ, яку ви купуєте надовго.

Холод продовжує термін служби батареї: невірно

Літій-іонні акумулятори бояться двох речей: спеки і морозу. Останній уповільнює всі процеси, включаючи накопичення заряду. Так що ті користувачі, хто навмисно залишає смартфон заряджатися в холодному приміщенні, неправі. Як пояснює сайт BatteryUniversity, часта зарядка смартфона при низькій температурі призводить до металізації анода літієм. Простими словами, акумулятор зношується і втрачає свої ресурси. Виправити це можна, зіпсовану батарею доведеться міняти.

Батарею завжди потрібно розряджати до 0%: невірно

Розряджати смартфон в нуль потрібно тільки для перекалібрування внутрішнього датчика, який показує рівень заряду. Досить робити 1 раз у місяць. Повна розрядка акумулятора на регулярній основі шкодить не менше, ніж перегрів. Краще всього ставити смартфон заряджатися, коли він повідомить про низький рівень заряду: 10-30%.

У батареї є пам’ять: невірно

Старі нікель-кадмієві акумулятори дійсно мали ефект пам’яті: начебто вони запам’ятовували, до якої межі були розряджені в останній раз, і вимикалися, коли знову досягали цієї межі. Але в сучасній електроніці стоять літій-іонні або літій-полімерні батареї, у них ефекту пам’яті немає, але втрачати ємність вони теж можуть.

Термін служби батареї не перевищує двох років: невірно

Термін служби акумулятора вимірюється не в роках, а в циклах. Цикл батареї – це повний витрата одного її заряду. Після певної кількості циклів батарея вважається зношеною, і її необхідно замінити. Більшість літій-іонних батарей ефективно служать 2-3 роки, після цього їх ємність стає помітно менше. В принципі їх можна використовувати, тільки бігати до електромережі доведеться набагато частіше. А оскільки мало хто ходить з одним і тим же смартфоном довше двох років, турбуватися взагалі-то не про що.