Іноді цей епізод при використанні смартфонів або планшетів починає докучати. У даній статті ми розповімо, як можна примусово вимкнути цей параметр, щоб екран не розгортався в самий невідповідний момент.

Відключаємо автоповорот екрану для пристроїв на базі Android

В смартфонах і планшетах на базі операційної системи Android операція з блокування автоповороту екрану проходить досить просто, через панель швидких налаштувань.

Щоб дістатися до неї, потрібно провести пальцем від правого краю екрану вниз. Таким чином ви відкриєте панель швидких налаштувань, в якій вам потрібно буде знайти опцію відключення автоповороту. У даній статті для прикладу взято смартфон Samsung Galaxy S3. Але і на інших смартфонах алгоритм абсолютно ідентичний.

Після відключення опції автоматичного повороту екран буде постійно перебувати в портретній орієнтації. При повороті дисплея на 90 градусів зображення на екрані не буде змінювати орієнтацію.

Щоб включити назад автоповорот, виконайте ті ж дії, що і для відключення даної функції.

Для нових пристроїв, даний пункт виглядає і називається «Автоповорот».

Автоповорот Galaxy S7

Відключаємо автоповорот екрану для пристроїв на базі iOS

На смартфонах і планшетах від Apple, будь то iPhone або iPad, операція з блокування автоматичної зміни орієнтації екрану теж гранично проста, алгоритм майже повністю повторює принцип відключення автоповороту екрану в пристроїв на Android.

З виходом iOS 7, а в подальшому і iOS 8 процедура відключення автоматичної зміни орієнтації екрану значно спростилася для користувачів. Нагадаємо, що під управлінням цієї операційної системи зараз працюють всі пристрої iPhone (починаючи від iPhone 4S і закінчуючи нещодавно вийшли iPhone 6 і iPhone 6 Plus), а також всі пристрої iPad (починаючи з версії iPad 2).

Щоб знайти пункт відключення автоповороту екрану, користувачам пристроїв під управлінням iOS 8 — iOS 10 необхідно дістатися до так званого «Пункту управління». Щоб це зробити, потрібно провести пальцем від нижнього краю смартфона вгору. З’явиться «Пункт управління» з панеллю швидких налаштувань. У «Пункті управління» ви побачите піктограми автоблокування, на яку вам слід натиснути, щоб активувати цю функцію. Щоб відключити її, зробіть даний алгоритм повторно.

При заблокованому екрані у верхній частині екрана поруч з відображенням статусу заряду акумулятора відображатиметься піктограма, що свідчить про активованому стані функції блокування автоповороту екрану.

Відключаємо автоповорот екрану для пристроїв на базі Windows Phone

У даній статті ми розглянемо алгоритм блокування автоповороту екрану для пристроїв на базі останньої версії цієї операційної системи для мобільних пристроїв, Windows Phone 8.1.

Щоб увійти в налаштування пристрою, в списку додатків необхідно вибрати пункт «Налаштування», а в ньому вибрати пункт «Поворот екрану».

Є й інший спосіб, більш простий і зручний. Для його використання необхідно додати пункт «Блокування повороту» в Центр повідомлень в якості швидкої дії. Щоб отримати доступ до Центру повідомлень, проведіть пальцем від правого краю екрану вниз. Відкриється панель швидких налаштувань, практично аналогічна Android, в якій буде можливість відключити той чи інший пункт. У нашому випадку пункт «Блокування повороту».

Якщо цього пункту там немає, його можна додати. Для цього у списку програм виберіть пункт «Налаштування», а потім «Повідомлення+дії». У списку швидких дій виберіть пункт «Блокування повороту».

Відзначимо, що деякі швидкі дії в Windows Phone 8.1 доступні і при заблокованому екрані, в тому числі і потрібний нам пункт.

Віджет від SocialMart