Windows 10 має кілька дійсно корисних функцій, деякі з яких забезпечуються через спеціальні встановлені додатки. Однак, якщо ви не користуєтеся ними, то весь цей софт марно займає місце на жорсткому диску і захаращує робочий стіл.

Як видалити Windows 10 вбудований виробником пристрою софт (bloatware)

От халепа: ПК і ноутбуках з Windows 10 часто поставляються з додатковим софтом, який встановлює сам виробник. Сюди входять умовно-безкоштовні програми, антивіруси та ігри. Все це займає дорогоцінний дисковий простір і навіть може сповільнювати роботу вашої нової машини. На щастя, компанія Microsoft передбачила рішення для позбавлення від всіх цих непотрібних речей.

Refresh Windows Tool – безкоштовний додаток, який ви можете завантажити з сайту Microsoft. Після того, як ви запустите його, на ваш комп’ютер буде встановлена первозданно чиста версія Windows 10. При цьому всі додатки, які не належать до системи, будуть видалені. Це означає, що будуть видалені всі програми, які ви встановлювали самостійно. Тому спочатку необхідно буде зробити резервну копію даних, а також переконатися в наявності оригінальних дисків або файлів для будь-якого додатку, який ви хочете зберегти.

У якомусь сенсі це «ядерний» варіант, хоча додаток може залишити недоторканими всі ваші персональні дані, якщо ви виберіть відповідну опцію перед тим, як запустити його. Робота Windows з часом уповільнюється, тому використання інструменту оновлення кожні пару років – простий спосіб зберегти вашу систему в прекрасній формі. До того ж, застосування інструменту відразу після покупки як нового, так і вживаного ПК є відмінною ідеєю.

Якщо ж ви хочете видалити деякі з встановлених програм вручну, це можна зробити тим же способом, як і для будь-якої іншої програми. Для цього перейдіть в меню «Пуск» і в списку програм знайдіть шукану. Клацніть правою кнопкою миші на назві і виберіть пункт «Видалити».

Як видалити вбудовані додатки Windows 10

Способом, описаним вище, неможливо видалити жодна з програм, що є частиною Windows 10, і ви не знайдете опцію «Видалити» при правому кліку на ньому. Для видалення таких програм доведеться виконати трохи більше роботи. Це неважко, але вам потрібно буде використовувати командний рядок. Нехай це вас не лякає – насправді все досить просто.

Відкрийте меню пошуку, натиснувши на кнопку, розташовану праворуч від кнопки «Пуск» і введіть Powershell в рядку пошуку. Першим у списку результатів пошуку буде Windows PowerShell. Клацніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Запуск від імені Адміністратора». Очевидно, що ви будете повинні увійти в систему під обліковим записом адміністратора (за замовчуванням обліковий запис користувача, яку ви створили при першому включенні комп’ютера, і буде обліковим записом адміністратора).

У вікні PowerShell ви можете ввести команду для видалення непотрібної програми. Команда повинна мати наступний формат:
Get-AppxPackage * ім’я програми * | Remove-AppxPackage.

Наприклад, якщо ви хочете видалити Office Hub, вам потрібно ввести команду:
Get-AppxPackage * officehub * | Remove-AppxPackage і натиснути клавішу Enter. Команду можна скопіювати в буфер обміну, а вставити подвійним кліком правої кнопки миші у вікні PowerShell.

Ось список вбудованих додатків і імена, які потрібно використовувати для їх видалення:

3D Builder — 3dbuilder
Будильники і годинник — alarms
Калькулятор — calculator
Календар і пошта — communicationsapps
Камера — camera
Кіно і ТБ — zunevideo
Отримати Office — officehub
Отримати Skype — skypeapp
Початок роботи — getstarted
Музика Groove — zunemusic
Карти — maps
Повідомлення — messaging
Колекція Microsoft Solitaire — solitaire
Фінанси — bingfinance
Новини — bingnews
Onenote — onenote
Фотографії — photos
Спорт — bingsports
Диктофон — soundrecorder
Погода — bingweather
Xbox – xbox.

Є, однак, кілька додатків, які ви не зможете видалити. Це Cortana, Microsoft Edge, Звернутися в службу технічної підтримки, Центр відгуків. Що стосується Магазину Windows, ви можете його видалити, але навряд чи це буде гарною ідеєю, оскільки як додаток, можливо, знадобиться вам в майбутньому.

Як бачите, досить простим способом можна очистити систему і розвантажити панель завдань. Тепер ви можете залишити в ній тільки мінімальний набір додатків або замінити елементи тими, які вам дійсно необхідні.