Apple, Samsung, Google, Amazon і Microsoft. Дух суперництва не залишав ці компанії протягом усього року.

Безсумнівно, 2012 рік став ключовим для виробників планшетних комп’ютерів. Amazon і Google включилися в гру, Apple оновив свій легендарний iPad і випустив новий, поменше розміром, iPad Mini. Samsung порадував любителів планшетів різними модифікаціями Galaxy Tab і Galaxy Note. Навіть Microsoft зуміла представити свій планшет Microsoft Surface, який правда продається гірше нікуди.

Ринок планшетів розвивається дуже стрімко. Крім вищевказаних фірм існують і інші виробники планшетів, але, враховуючи те, що основні гравці вкладають всі великі і великі ресурси у свій розвиток, конкурувати з ними малим компаніям стає з кожним днем складніше.

Давайте розглянемо основні кроки у розвитку найбільш великих компаній-виробників планшетів

Apple

У березні 2012 року Apple анонсувала третє покоління iPad, а вже в жовтні був представлений iPad IV. Щоправда його поява затьмарила інша новинка від Apple — iPad Mini та презентація четвертого покоління iPad вийшла не настільки помітною, як всі попередні.

iPad Mini став другим пристроєм, заради якого Apple довелося, на догоду вимогам ринку, провести маніпуляції з розміром. Першим пристроєм став iPhone 5, екран якого, на відміну від попередника, стало значно більше. По суті iPad Mini став молодшим братом iPad. Таким чином, вперше Apple зважилася пропонувати менш потужний продукт за нижчою ціною. Ринок став диктувати свої умови і Apple нікуди не змогла від цього подітися.

Google

У червні 2012 року корпорація Google вирішила випустити власний планшет, який зміг би переманити значну частину користувачів планшетів інших фірм. Так з’явився Nexus 7, підкупив багатьох любителів гаджетів своєю ціною. У жовтні 2012 року з’явився Nexus 7 3G, а також Nexus 10 — планшет з діагоналлю екрана 10 дюймів. Таким чином, маючи тепер на руках планшети різних категорій, а також компанії Asus і Samsung в якості їх виробників, Google вирішила показати світу, що має великий інтерес в отриманні значної частки ринку планшетів.

Samsung

Samsung на ринку планшетів була найбільш непомітним в минулому році.

У лютому компанія представила Galaxy Tab 2 і Galaxy Note 10.1. Останній не варто плутати з Galaxy Note II, знаходяться зовсім в іншій категорії. Тим не менш, більш ранні моделі компанії все ще залишаються в ходу і Samsung займає в 2012 році друге місце за рівнем продажів планшетів.

Amazon

Amazon — відносно нова компанія на нашому ринку. Також як і Google, продукція компанії підкуповує співвідношенням ціна/якість.

У вересні компанія представила новинку — Kindle Fire HD — планшет, доступний у 7-дюймовою і 8.9-дюймової модифікаціях. Ціни на 7-дюймову модифікацію з Android 4 починаються вже з 7 000 рублів, а на 8.9-дюймову — з 13 000.

Microsoft

Microsoft вже намагався робити планшети багато років, але відносний успіх прийшов тільки в 2012 році, коли компанія представила Microsoft Surface — планшет на базі Windows RT. До слова сказати, Surface буде продаватися і на базі Windows 8.

Безсумнівно, випуск нового покоління планшетів — це величезний стрибок для компанії Microsoft, який знаменує новий виток в історії її розвитку. Основним відміну від планшетів Microsoft Surface інших виробників є клавіатура, що вигідно відрізняє цей планшет від інших у бік зручності роботи з ним.

Ціни і розміри

На кінець 2012 року середня ціна iPad Mini в Росії становила 17 000 рублів, Google Nexus 7 — 9 990 рублів, Amazon Kindle Fire HD 7″ стартував з позначки 7000 рублів, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 — 8500 рублів.

Що стосується «великих братів», то ціна на iPad 4 стартує з 19 990 рублів, Google Nexus 10 ще не представлений в Росії, але в США його ціна стартує з 399 доларів за версію з 16 ГБ вбудованої пам’яті. Amazon Kindle Fire HD 8.9″ стартує з позначки 12 990 р., а Samsung Galaxy Tab 2 10.1 коштує від 16 100 рублів.

Дані засновані на цінах Яндекс. Маркет станом на 31.12.2012 р.

Очевидно, що основні конкуренти Apple роблять упор на масовість продукту, а також на зниження його ціни. За середню ціну iPad Mini можна вже купити цілих 2 Samsung Galaxy Tab 2 7.0, є також дуже якісними планшетами.

Що нас чекає в 2013 році

Звичайно ж продовжиться патентна війна між основними виробниками мобільних пристроїв.

У 2013 році компанія Apple, швидше за все, буде продовжувати оновлювати сімейство своїх планшетів, зберігаючи рівень цін вище середніх по ринку, компенсуючи їх рішеннями високої якості.

Google буде більш тісно співпрацювати з компанією Motorola, а Samsung буде продовжувати просувати свою «смартфонний» стратегію Android в простір планшетів, Amazon буде утримувати покупця співвідношенням ціна/якість і випускати власні розробки, «підточуючи» Android «під себе», ну а Microsoft доведеться в цьому році дуже нелегко з Surface.

Джерело