Поступово минають ті часи, коли гаджети від Apple не хотіли «рости», а були маленькими, йшли проти загального тренду збільшення діагоналі. Зараз Apple випускає вже гігантські за своїми ж мірками смартфони діагоналлю більше 5 дюймів. Безсумнівно, це позначається і на енергоспоживанні. Хоча і ємність акумулятора не особливо підросла з часів iPhone 5.

Так як при великих розмірах зберегти заряд iPhone якомога довше? У цій статті ми розповімо як.

Безсумнівно, основним споживачем енергії в смартфоні є його екран. Він «з’їдає» ледь не половину енергії, споживаної в загальному всім пристроєм, включаючи апаратну і програмну частини. Щоб трохи знизити його апетит, необхідно знизити яскравість екрану, а ще краще включити режим автоматичного регулювання яскравості залежно від освітлення. Тим самим смартфон буде сам підлаштовуватися під освітлення, берегти очі і дорогоцінний заряд смартфона. Відрегулювати яскравість екрану можна в налаштуваннях в розділі Екран і яскравість. Налаштувати автояскравість можна в іншому розділі «Налаштування»: Основні — Універсальний доступ — Автояскравість дисплея.

Ще одним простим способом енергозбереження зможе стати відключення передачі даних (мобільний інтернет 3G або 4G). Тимчасово вимкнути передачу даних через мобільні мережі у Налаштуваннях у підпунктах Стільниковий зв’язок — Стільникові дані. Якщо у вас пристрій з iOS 11 або новіше, вимкнути передачу даних можна ще швидше. Необхідно лише зайти в Пункт управління і вимкнути передачу даних (щоб зайти в Пункт управління на пристроях з iOS 11 просто змахніть вгору від нижнього краю екрану. На iPhone X змахніть вниз з верхнього правого кута екрану. На пристрої iPad можна також двічі натиснути кнопку «Додому»).

Деякі програми вимагають постійно включену функцію Геолокації. Однак, при цьому ваш смартфон постійно шукає супутники за допомогою GPS або визначає місце розташування за допомогою стільникових вишок, що негативним чином позначається на його «живучості». Цю функцію можна відключити і включати тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Заходимо в Настройки –Конфіденційність – Служби геолокаціі і відключаємо геолокацію. При необхідності в цьому ж пункті меню можна включити геолокацію назад, а також налаштувати її роботу не для всіх, а тільки для обраних додатків.

З виходом iOS9 якісно покращилася взаємодія між мобільними і десктопними пристроями від компанії Apple. Для цього в смартфонах передбачена спеціальна функція Handoff. Якщо ви не володієте іншими пристроями Apple, можете спокійно відключити її в налаштуваннях, що збереже вам пару-трійку відсотків заряду в день. Заходимо в Настройки – Основні – Handoff і сміливо відключаємо.

Кожне встановлене додаток на вашому iPhone, безсумнівно, має своє енергоспоживання. Ознайомитися з тим, скільки «їсть» те чи інше додаток, можна також все в тих же Налаштуваннях в розділі Акумулятор. Тут у відсотках відображається рівень енергоспоживання додатків за останні 24 години 7 днів. Згідно з цією інформацією, ви зможете зрозуміти, яке з додатків швидше розряджає ваш смартфон і поменше користуватися ним. Або знайти йому альтернативу.

Всі ми хочемо користуватися самими останніми версіями програм. І щоб вони самі оновлювалися. Проте автоматичне оновлення додатків до iOS може не тільки істотно витрачати мобільний інтернет, але і розряджати акумулятор в самий невідповідний момент. Повністю відключити оновлення додатків або заборонити його для окремих програм можна Налаштуваннях: iTunes Store і App Store – Автоматичні завантаження. Також не зайвим стане відключення опції Оновлення контенту в додатках, що працюють у фоновому режимі. Потрібний перемикач знаходиться в пункті налаштувань Основні — Оновлення контенту.

Найбільш простим і ефективним спосіб продовжити час роботи від одного заряду стане включення режиму енергозбереження, вперше реалізованого в iOS 9. При активації даної функції операційна система автоматично відключить ряд ресурсномістких процесів, таких як: автоматичне оновлення контенту, відправка геоданих, анімації і т. д. При включеному Режимі енергозбереження індикатор батареї буде забарвлений в жовтий колір (рішення всіх вищеозначених проблем однією кнопкою). Включити режим енергозбереження на iPhone можна через меню Налаштування — Акумулятор або через Пункт управління (там для цього є спеціальна іконка у вигляді батареї).

І, звичайно, в холодну пору року постарайтеся поменше виймати ваш iPhone з теплого кишені. Алюмінієвий корпус пристроїв дозволяє дуже швидко прохолоджуватися акумуляторам, у зв’язку з чим у них загусає електроліт і заряд стрімко починає прагнути до нуля, а сам акумулятор «глючити». Оптимальна робота iPhone забезпечується при кімнатній температурі від 15 до 25 грудусов.

Віджет від SocialMart