Після оголошення Microsoft про випуск Surface Pro зі збільшеним простором 128 ГБ, багато захотіли порівняти його з MacBook Air від Apple з аналогічним простором і виявити відмінності в тому, скільки гігабайт насправді доступно звичайному користувачеві.

Одними з перших подібний тест провели в ZDNet. Один з кореспондентів ZDNet так описав Surface Pro: «Цей пристрій аналогічно по можливостям справжньому персонального комп’ютера — його можна підключити до величезного 30-дюймовому дисплею з роздільною здатністю 2560х1600 пікселів, запускати Photoshop, AutoCAD, до того ж на ньому встановлена операційна система Windows 8 Pro. Це і послужило поштовхом до порівняння планшета з ноутбуком MacBook Air від Apple»

В кінці січня було озвучено, що Surface Pro з 64 ГБ вбудованої пам’яті надає користувачеві лише 36% від позначеного дискового простору. 128 ГБ модель надає користувачеві вже 65 відсотків, тобто 83 ГБ дискового простору.

Після застосування нескладних обчислень, Surface Pro і MacBook Air показали схожі результати за кількістю вільного місця на жорсткому диску для кінцевого користувача. А після переміщення диска відновлення Windows 8 на флешку, Surface Pro перевершив кількість вільного дискового MacBook Air на 5 ГБ.

У підсумку виявилося, що MacBook Air з 128 ГБ вбудованої пам’яті надає користувачеві 92.2 ГБ вільного простору диска, а Surface Pro з аналогічною заявленої ємністю — 89.7 ГБ. Як було написано вище, після видалення диска відновлення, вільний простір збільшується до 97.5 ГБ.

Джерело