Після 33 років роботи в Microsoft нинішній глава корпорації розповів про плани покинути свій пост.

Балмер планує покинути пост CEO Microsoft у найближчі 12 місяців. Дана новина прозвучала несподівано, особливо враховуючи те, що Балмер працює на посаді керівника корпорації більше 13 років, після того, як Білл Гейтс передав йому свої повноваження у 2000 році. Але тепер Балмер йде, щоб дати дорогу новим пристроям і нової стратегії компанії, адже зараз на ринку планшетів і смартфонів йде запекла боротьба, і компанія Microsoft не повинна упустити ні крихти ласого шматка пирога. І Microsoft не збирається здаватися. Але хто ж буде боротися далі?

Після оголошення про масивної реорганізації компанії в минулому місяці Балмер поставив певні цілі і запропонував компанії сфокусуватися на виробництві нових пристроїв, програмного забезпечення і розширення спектра послуг і сервісів. Microsoft намагалася «зачепити» клієнтів такими розробками, як Kin, Zune і Surface. Але поки в компанії слабо сподіваються на прорив з нинішніми пристроями. Стів Балмер хоче перекласти розробку нових пристроїв і сервісів на нового главу компанії. Бути може йому вдасться придумати щось справді вартісне, здатне зробити серйозний крок для компанії на ринку портативних пристроїв. Поки Microsoft не називає імені нового глави. Бути може його ім’я стане відомо найближчим часом, може протягом тижня.

Основними кандидатами на крісло глави корпорації є Тоні Бейтс (Tony Bates) і Сатья Наделла (Satya Nadella). Тоні Бейтс очолює департамент бізнес-розробок і входить до групи євангелістів компанії, а Сатья Наделла входить в групу розробників хмарних додатків і рішень для великого бізнесу. Бейтс приєднався до Microsoft, після покупки Skype за 8.5 мільярдів доларів, а Наделла спочатку працював у різних підрозділах компанії. Обидва фахівця мають унікальний досвід у різних сферах бізнесу. Bates до цього працював в Cisco, до того, як став главою Skype. А Наделла грав ключову роль у всіх бізнес-процесах Microsoft.

Незважаючи на це, за оцінками експертів, керуючий ззовні, не мав відношення до Microsoft, стане для компанії кращим рішенням. Одним з таких кандидатів є Рід Хастінгс (Reed Hastings), нинішній глава компанії Netflix. Також можливе повернення в компанію Стівена Элопа (Stephen Elop), що став в 2010 році на чолі Nokia і перетворив фінського гіганта у виробника пристроїв на платформі Windows Phone. Втім, за словами експертів, кандидатура Элопа малоймовірна.

Стів Балмер оголосив, що піде зі свого поста протягом року, однак це може відбутися вже в наступному місяці. Вибори нового глави корпорації не будуть легкими, проте потрібно вибрати гідного, щоб Microsoft змогла нарешті почати на рівних конкурувати з Apple у сфері програмного забезпечення, з Google у сфері інтерактивних сервісів і зайняти гідні позиції на ринку мобільних пристроїв.

Джерело