Пристрій, за словами Sony, дозволяє вести підводну фото – і відеозйомку на глибині до півтора метрів тривалістю до півгодини.

Як і личить всім вологозахищеним смартфонів від Sony (а Xperia ZR далеко не перший) всі порти ретельно закриті, до того ж апарат не тільки водонепроникний, але також і пилозахищений має непоганий міцністю, особливо важливою при падіннях.

Смартфон має дисплей діагоналлю 4.6 дюймів і роздільною здатністю 1280х720 пікселів, 4-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon S4, традиційну для Sony камеру 13 мегапікселів, а в якості ос виступає Android 4.1 Jelly Bean. На борту пристрою 2 ГБ оперативної пам’яті і 8 ГБ вбудованої, смартфон також підтримує карти формату microSD об’ємом до 64 ГБ. Апарат буде підтримувати LTE.

Для швидкого доступу до камери смартфон Sony Xperia ZR оснащений виділеною кнопкою, камера може бути активована і при заблокованому екрані. Є можливість серійної зйомки — можна робити необмежену кількість знімків з частотою 15 кадрів в секунду.

Щоб не сильно витрачати акумулятор, смартфон має так званий режим Stamina, що дозволяє економити енергію більше, ніж у 4 рази, відключаючи використовують пам’ять і батарею програми при вимкненому екрані і запускаючи їх при його включенні. До речі акумулятор у Xperia ZR має ємність 2300 mAh.

Sony Xperia ZR буде поставлятися в чорному, білому, рожевому і «колір м’яти» (ймовірно зеленому). На основних ринках смартфон має з’явитися вже у другому кварталі, тобто до кінця червня. Ціни на пристрій компанією Sony не анонсувалися.