Якщо ви користувач пристрої на базі Android і думаєте, що воно надійно захищене і з нього неможливо потягти інформацію — ви помиляєтеся.

Жодна сучасна технологія не захистить ваш смартфон від атаки під назвою «FROST» (Мороз), продемонстрованої парою вчених з Ерлангенского університету в Німеччині.

Вчені помістили смартфон Samsung Galaxy Nexus під управлінням останньої версії Android в морозильну камеру і заморозили його до температури -15 °С, а потім піддали пристрій перезавантаження. Після цього вчені без праці отримали доступ до даних, що зберігаються в пам’яті смартфона, хоча вони були захищені кодом PIN — зображень, електронною поштою та історії браузера. Вчені повідомляють також, що в деяких випадках в ході експерименту їм вдавалося навіть відновити ключ, з допомогою якого вони могли читати зашифровані дані з диска.

Подібна техніка злому була продемонстрована на персональних комп’ютерах в далекому 2008 році, але описаний вище експеримент — перший випадок використання подібного методу на мобільних пристроях. Успіх такого методу в так званому ефекті залишкової намагніченості — здатності пам’яті пристрою зберігати дані після вимикання пристрою ще деякий короткий проміжок часу.

Експеримент показав, що чим більше охолоджена пам’ять, тим довше на ній зберігається інформація. Дослідники використовували швидку перезавантаження, спершу вийнявши акумулятор, а потім вставте його назад, одночасно утримуючи натиснутими клавіші включення живлення і регулювання гучності. Потім вчені вважали дані з пам’яті за допомогою USB.

Єдиний захист від подібної атаки — тримати телефон завжди при собі)

Джерело