У 2013 році на ринку смартфонів повинна відбутися маса змін і з’явитися величезна кількість новинок. Ось основні з них.

Еволюцію на ринку смартфонів не зупинити. В цьому ми переконуємося рік від року. 2012 рік не став винятком. Наприклад чотириядерні процесори стали нормою для Android-пристроїв преміум-класу. У сегменті Apple теж не обійшлося без новинок. Що стосується смартфонів, Apple порадувала любителів «яблофонів» новим iPhone 5. Він став тонше, легше попередника, правда без «косяків» не обійшлося. Nokia у 2012 році вирішила співпрацювати з Microsoft випустила цілу серію смартфонів на базі Windows Phone 8, флагманами якої є Lumia 820 і Lumia 920.

Але що ж очікувати у 2013 році? Може бути пристрої будуть комплектуватися восьмиядерними процесорами? Випустить новий флагман Samsung і коли це станеться?

Про деякі майбутні прем’єри ми вже писали раніше. У цій статті пропонуємо вашій увазі огляд новинок 2013 року, у тому числі і нових технологій, які неодмінно з’являться в 2013 році.

1. 5-дюймовий екран і дозвіл 1920х1080 — норма для смартфона

Деякі компанії, такі як Sharp, вже починають випуск FullHD пристроїв. Деякі тільки готуються до їх випуску. Тим не менш тенденція до випуску пристроїв з дозволом екрану 1920х1080 присутній і найближчим часом цей дозвіл має стати нормою, принаймні для апаратів преміум-сегменту.

2. Samsung випустить Galaxy S IV

У поточному 2012 році Samsung наробила багато шуму, випустивши Galaxy S III. Апарат став лідером по продажах смартфонів на базі Android, а також відчутно обігнав iPhone. У 2013 році на зміну нинішньому флагману повинен прийти новий — Galaxy S IV. Ми багато про нього писали, навіть про те, що він буде мати екран, який неможливо розбити. За деякими чутками апарат буде мати 8-ядерний процесор. Але ця інформація на рівні розмов на лавці.

3. Windows Phone нарешті займе свою позицію на ринку

Останні моделі пристроїв, випущених на базі Windows Phone 8 виглядають на рівні сегмента «преміум». Особливо Nokia Lumia 920 і HTC 8X/ Правда покупці поки неохоче йдуть в магазини за ними. Позначається величезна популярність Android і Apple-пристроїв і недовіра до нового гравця на ринку. Microsoft та її партнерів в особі Nokia і HTC, а також інших партнерів потрібно докласти максимум зусиль, щоб споживачам сподобалася нова платформа. Деяким користувачам HTC 8X вже подобається. З користувачами Nokia Lumia 920 справи йдуть гірше. У Росії продажі цього смартфона буксують.

4. Даєш 64 ГБ вбудованої пам’яті!

Корпорація Samsung вже веде роботу над створенням модулів пам’яті ємністю 64 ГБ. Вони будуть менше і тонше нині існуючих. В даний час версії смартфонів є найдорожчими версіями преміальних смартфонів. У наступному році ситуація повинна змінитися і 64 ГБ стануть нормою для смартфонів, приблизно як зараз 16 ГБ. А якщо ще додати до 64 ГБ можливість додавання microSD карт, то об’єм вбудованої пам’яті піде за 100 ГБ. Рік тому це здавалося фантастикою, але в наступному році це повинно стати реальністю.

5. iPhone 5S

У 2013 році Apple? швидше за все, випустить наступника існуючого iPhone 5. Принаймні в інтернеті активно мусуються чутки на цей рахунок. Правда поки невідомо, чи отримають покупці повністю оновлений смартфон або тільки апарат, який пройшов редизайн. Побачать екран більшого розміру? Все це поки під питанням.

6. Більш ємний акумулятор

У 2012 році ємність акумулятора смартфона 1,500 mAh вважалася середньої, при цьому безліч власником скаржилися, що їх пристрої, особливо на базі Android, не можуть пропрацювати без підзарядки і дня. В 2013 році ситуація обіцяє змінитися і світ смартфонів отримає більш ємкі акумулятори. Нормою має стати 2,100 mAh. Зараз акумулятор такої місткості встановлюється, наприклад, в Samsung Galaxy S III.

7. Домінування бюджетних моделей

Проходять ті дні, коли за 5000 рублів ви не отримували практично нічого, крім телефону з функцією дзвінка і відправки СМС. У 2013 році покупці, в тому числі завдяки китайським компаніям, таким як Huawei, отримають в користування більше функцій за ті ж гроші. Huawei веде розробки в сегментах Android і Windows Phone. А китайський виробник ZTE готує п’ятидюймовий смартфон позиціонується компанією як конкурент преміального Samsung Galaxy Note. Девізом 2013 року на ринку смартфонів має стати фраза «Плати менше — отримуй більше».

Підводячи підсумок можна зробити висновок, що преміум-смартфони стануть набагато продуктивніше, наздогнавши за начинці настільні комп’ютери, а бюджетні моделі будуть пропонувати більше можливостей, ніж зараз. Для Росії це актуально, як ніщо інше. Звичайних мобільниках залишилося недовго.

Джерело