Пройшла всього тиждень з моменту презентації оновленої мобільної операційної системи від Apple, а вона вже почала з’являтися на пристрої користувачів. Так чим же відрізняється від попередниці?

Перше, на що звертаєш увагу після оновлення – новий системний шрифт. Шрифт San Francisco замінив Helvetica, оскільки, на думку Apple, краще читається навіть на пристроях з малим дозволом.

Додався екран пошуку. Дістатися до нього можна, перегорнувши робочі столи до упору вліво. Крайнім виявиться саме екран з пошуком (привіт Android). Залишився і звичний спосіб викликати пошук – провести зверху вниз по екрану.

Повідомлення в однойменному Центрі тепер можна налаштувати для виведення з часу отримання. Тепер останні повідомлення будуть зверху і не треба буде думати, коли прийшов якийсь з них.

Панель налаштувань обзавелася пошуком. Тепер серфити по налаштувань стало набагато зручніше – не треба судорожно згадувати, в якому з підменю знаходиться та чи інша функція.

До речі про налаштуваннях. Тепер в пристроях Apple, оновлених до iOS 9 з’явився режим енергозбереження. Його можна включити як з налаштувань, так і скористатися повідомленням — при низькому заряді система сама буде рекомендувати включити режим. При включеному режимі прибираються анімації, перевірка пошти, фонове оновлення програм і автоматичні завантаження. Збільшилася довжина пароля для входу в пристрій – тепер можна створювати шестизначні паролі.

Але, безсумнівно, одні з головних змін торкнулися додатків.

У першу чергу це стосується Siri – вона перетворюється на повноцінного цифрового помічника. Точність розпізнавання запитів збільшилася на 40% порівняно з минулим роком. Ціла команда програмістів і науковців працює над прокачуванням можливостей Siri, що вилилося в масу цікавих можливостей і поява функції Proactive. До речі, Siri чимось нагадує Google Now з Android, проте працює по-іншому.

Наприклад, якщо вранці прямуєте на пробіжку, то сервіс запам’ятовує, яку музику ви зазвичай слухаєте в цей час, і починає автоматично включати плеєр і вибирати відповідні треки, як тільки ви підключаєте навушники. Якщо в обід звикли слухати що-то спокійне, то при підключенні навушників почуєте чілаут. А якщо ви підключаєте телефон до автомобільної акустики, і в останній раз слухали аудіокнигу, то вона і буде запущена з того самого місця, де закінчилося прослуховування. Ще одна фішка оновленої Siri – розпізнавання можливого контакту, що відноситься до того чи іншого номеру телефону. Тобто, якщо вам дзвонить незнайомий номер, ви не можете пригадати хто це, однак раніше цей номер згадувався у ваших дописах або електронною поштою, Siri виведе дрібним шрифтом ім’я передбачуваного контакту під номером абонента.

Зміни торкнулися стандартних додатків, таких як Замітки, Фото та Карти. З’явилася повноцінна панель інструментів, де легко налаштувати стиль тексту або ж створити список. Тепер у Замітки можна додавати фото і посилання, а також можна зробити начерк від руки і додати його в свою замітку. А щоб не загубитися у величезній купі створених нотаток, з’явився пошук по ним. Все вищеописане доступно як в смартфонах iPhone, так і iPad.

На Фото стало на два альбоми більше. В одному з них зберігаються зняті селфи, в іншому — знімки екрану. При перегляді фотографій внизу з’являється слайдер, свайп за яким дозволяє переміщатися по фотографіях, знятим раніше і пізніше.

У Картах основним нововведенням стала поява Головним підтримки громадського транспорту. Причому це не просто відмітка зупинок на карті і розклад по кліку. Ви можете задати маршрут, і система автоматично і найбільш ефективно прокладе його з використанням різних видів громадського транспорту. Нарешті з’явився пошук по точкам інтересу і показ найближчих до вас, чи то пак, кафе, магазинів, музеїв, муніципальних служб.

Варто зауважити, що оновлення не обійшлося без нарікань. Велика кількість користувачів старих моделей пристроїв від Apple скаржилися на неможливість оновитися – в одних установка iOS 9 припинялася через кілька хвилин, і її треба було починати наново, в інших же пристрої і зовсім зависали на сторінці, пропонує провести оновлення.