Проведемо огляд ключових нововведень нової операційної системи.

Днями компанією Google було представлено довгоочікуване оновлення операційної системи Android. Як і очікувалося, оновлення отримало назву Android 4.3 Jelly Bean. Треба сказати, що оновлення більш ніж об’ємне і стосується багатьох аспектів.

Одним з основних нововведень стало поліпшення продуктивності графічної системи. Компанія Google додала масу поліпшень стосуються графіки. Тут і потрійна буферизація, і апаратне прискорення рендеринга 2D-графіки і зниження часу затримки після натискання. Ці зміни, в першу чергу, торкнуться особливо вимогливих до графіку ігор і додатків, графічне ядро вашого пристрою буде швидше промальовувати складні моменти завдяки новому механізму рендеринга.

Розробники тепер зможуть розробляти додатки з більш якісною графікою використовуючи інструменти з офіційною бібліотеки розробника Android Native Developer Kit (NDK).

Користувальницький інтерфейс також зазнав чимало змін. Тепер крім основних операцій, користувач зможе встановлювати, як буде повертатися зображення на екрані, генерувати події, які будуть відбуватися при тому чи іншому натисканні на екран, робити скріншоти і багато іншого. Знову ж, якщо подивитися зі сторони розробників, з’явиться величезна «неоране поле» для більш зручного управління створюваними ними додатками. У виграші будуть усі — і розробники, і користувачі додатків.

В Android 4.3 Jelly Bean значно покращена система безпеки. У першу чергу зміни торкнулися бізнес-користувачів, еоторым іноді потрібна велика конфіденційність при використанні додатків через Wi-Fi. У Google додали сумісність з API розширюваного протоколу аутентифікації (EAP).

В Android 4.3 нововведення також торкнулися KeyChain, який дозволяє бути впевненим, що команди, введені в додатках, наприклад паролі — буде неможливо отримати ззовні. Повідомляється, що ці дані не можна буде отримати навіть під час отримання root-доступу до пристрою.

Також зміни в безпеці стосуються введення обмежених профілів на пристрої, а також використання декількох облікових записів на смартфоні або планшеті, що отримав оновлення.

Оновлення Android 4.3 в першу чергу отримають пристрою Nexus починаючи з сьогоднішнього дня. До даних пристроїв відносяться Nexus 4, Nexus 7, and Nexus 10. Строки оновлення інших пристроїв не повідомляються, проте нам стало відомо, що свіжі моделі від Sony — Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z і Xperia SP почнуть отримувати оновлення найближчим часом. Причому оновлення в деяких випадках буде відбуватися прямо з версії 4.1 на 4.3, минаючи проміжну 4.2.

Будемо сподіватися, що і виробники флагманських HTC One і Samsung Galaxy S4 не змусять чекати своїх користувачів занадто довго.

Джерело