Apple збирається представити нове покоління своєї десктопної операційної системи Mac OS X 10.10 вже в червні.

Дана подія безумовно важливо для всіх, хто слідкує за продукцією корпорації Apple і користується їй. Розробники проведуть глибокий редизайн операційної системи, проте щось у ній нагадувати дизайн минулорічної iOS 7. Наприклад більш гострі кути віконець додатків, поліпшені іконки і більше вільного місця на екрані, ніж у попередньої версії, на даний момент поточної OS X Диваки. Однак такі характеристики, як наявність Finder, мультизадачність нікуди не пропадуть в догоду схожості з iOS.

За одними даними, кодове ім’я нової операційної системи Syrah, проте за іншими даними Apple може назвати OS X 10.10 Yosemite. Як сказав відомий каліфорнійський блогер Джон Грубер (John Gruber) «велике повинно бути великим», і що може бути кращим ім’ям для такого глобального редизайну? Звичайно національний парк Valley. Насправді назва може прижитися і ми побачимо вихід у світ нової OS X саме з такою назвою. Альтернативними назвами, менш популярними, є Mammoth і Diablo.

За глобальним апгрейдом операційної системи може послідувати і випуск нових пристроїв від Apple.

Що стосується мобільної платформи від Apple, то вже в минулому році почалася робота над iOS 8. В ній великий наголос робиться на додатках присвячених здоров’ю, харчуванню, а також на трекінгові і навігаційних сервісах. До того ж у новій iOS буде значно поліпшена робота і продуктивність iTunes Radio, доопрацьовані карти Apple Maps і багато іншого.

До речі сказати, багато джерела, близькі до корпорації з Купертино повідомляють, що ведеться робота і над iOS 8.1. У ній, крім оновлення карт і всього іншого, буде ще багато поліпшень. Наприклад, Apple додасть до своїх картах більше функціональності, шляхом інтеграції в них розкладів і маршрутів громадського транспорту, в основі якої буде лежати компіляція даних з різних джерел для більш точного відображення поточної інформації. Apple обіцяє, що таких проблем, які були з додатком Maps після випуску iOS 6, більше не виникне.

Швидше за все превью нової iOS 8 буде проведено на WWDC в червні 2014 2014 року, а повноцінний запуск планується на кінець 2014-початок 2015 року.

По суті, iOS 8 – теж глобальний апгрейд. Apple веде посилену роботу над iCloud. Нова функціональність дозволить розробникам хмарних сервісів працювати з додатками більш ефективно і зробить розробку простіше.

Siri також отримає новий функціонал шляхом впровадження в неї системи розпізнавання пісень. За деякими даними, ця розробка ведеться спільно з Shazam. Апдейт Siri дозволить підключатися до баз Shazam і отримувати звідти інформацію про виконавця та інші дані про композиції. По суті, відпадає необхідність використання двох додатків. Можна буде обійтися одним Siri. До того ж, вподобану пісню можна буде потім завантажити через iTunes Store.

Як і в ситуації з OS X, мобільна платформа iOS 8 стане причиною появи і нових технологій. За деякими даними, пристрою на базі iOS 8 будуть випускатися з процесором A8. Це наступне покоління 64-бітних процесорів від Apple, в яких покращена енергоефективність і продуктивність.

WWDC-2014 пройде з 2 по 6 червня 2014 року в Сан-Франциско.