Гнучка електроніка завжди була чимось неймовірним зі світу науки, але нещодавно компанія Samsung анонсувала, що ведеться робота над особливим матеріалом, застосування якого в технологічному процесі зможе значно прискорити появу подібних пристроїв в нашому житті.

Ключем до розгадки складної технологічної задачі є особливий матеріал – графен.

Графен, на думку вчених, є гідною заміною кремнію у використанні виробництва мікросхем. Даний матеріал, завдяки своїй структурі, набагато швидше переносить заряд, є самим швидким носієм заряду серед нині існуючих матеріалів.

Samsung має партнерів в Університетській школі перспективних матеріалів у місті Сюнгюнгване, в якій розробляються нові методи отримання графена і використання його для виробництва напівпровідників. Samsung вірить, що новий процес отримання графена значно прискорить комерціалізацію даного матеріалу і його застосування в різних електронних пристроях.

Так чому ми заговорили про графені і гнучкої електроніки в одному контексті? Справа в тому, що сам по собі графен є гнучким матеріалом, що дозволить в майбутньому застосовувати його для виробництва мікросхем, що застосовуються в електронних пристроях зовсім різних форм.

Але, на жаль, пристрої складаються не тільки з мікросхем. Так що варто ще почекати, поки інші компоненти також зможуть приймати будь-яку форму, адже, наприклад, для акумуляторів поки не придумали гнучких форм. Як тільки всі компоненти електронних пристроїв стануть ультрасучасними, що дозволяють їм приймати будь-яку форму, ми побачимо на ринку безліч неймовірних пристроїв, про яких зараз навіть подумати не можемо. Samsung робить до цього перший величезний крок.