Важко уявити, яким би був світ, якби в ньому були відсутні гаджети, якими звикли користуватися люди для роботи і розваг. Журнал TIME обрав найбільш значущі пристрої, що вплинуло на світ і життя людства. Ось деякі з них.

Nest Thermostat

Руку до розробки гаджета доклав Тоні Фаделл – керівник департаменту Apple, який відповідав за розробку культового плеєра iPod. Термостат Nest – одне з перших пристроїв для «розумного» будинку. Апарат поєднує в собі продуманий зовнішній вигляд, передові технології і зручне. Nest здатний навчатися, знаходити інші пристрої для дому, відповідальні за нагрівання чи охолодження, і підключатися до них. Однак компанія стала більш відомою, коли її купив IT-гігант Google за 3,2 мільярда доларів.

Osborne-1

Навряд чи згадає про Osborne-1, коли його запитають про портативному комп’ютері, але саме ця модель вагою 11 кілограмів зацікавила громадськість в 1981 році. Osborne-1 — це перший успішний комерційний портативний комп’ютер.

Комп’ютер запам’ятався не тільки тим, що мав величезний вплив на ринок технологій. На його прикладі можна показати, як не варто продавати пристрої. Продажі були мізерними, свій внесок у це вніс маленький і незручний екран. Компанія була змушена оголосити про виробництві наступної моделі під назвою Vixen, яка навіть не була розроблена. Це ще сильніше вплинуло на продажі Osborne-1, що призвело до банкрутства Osborne Computer Corporation.

Fitbit

Крокоміри застосовуються досить давно, але саме Fitbit зробили ці пристрої популярними серед користувачів. Перший девайс, розроблений компанією, був випущений в 2009 році і вмів рахувати кількість кроків, витрачені калорії, а також дозволяв контролювати режим сну. Вся інформація завантажувалася на сайт для подальшого аналізу. Випустивши пристрій за 100 доларів, компанія Fitbit довела, що носиться електроніка доступна для всіх. Було продано більше 20 мільйонів примірників у 2015 році.

Sony Discman D-50

Walkman від Sony мав колосальний успіх. Після цього в 1984 році компанія випустила компактний CD-плеєр. Формат CD в той час ще навіть не здобув широку популярність, але Sony б попереду. Ці пристрої, як і подібні CD-плеєри, протягом 10 років повністю витіснили касети з музичного ринку.

Roku Netflix Player

Стриминговый плеєр Roku з’явився в 2010 році і породив тренд стриминговых сервісів і девайсів, які стали альтернативою кабельного телебачення. Поки Apple чмихав над дизайном приставки Apple TV, Roku вже мав доступ до тисяч каналів і зв’язки з найбільшими компаніями ринку цифрового контенту.

Oculus Rift

Доля VR-стіна поки не відома. Покаже час. Але Oculus Rift вже заробив своє місце під сонцем. Facebook купив компанію за 2 мільярди доларів. Гарнітура запам’ятається, як пристрій, що дозволяє будь-якому охочому побувати в різних місцях, які тільки можуть прийти на розум.