Ми всі довго його чекали і сьогодні він був нарешті представлений. Подивимося, що ж нам приготувала компанія з Купертіно.

Як і очікувалося, новий iPhone 5S був представлений близько години тому на заході, проведеному Apple. 5S з сьогоднішнього дня став новим флагманом, замінивши вийшов зовсім недавно iPhone 5. Останній, до речі, випускатися більше не буде, як і продаватися. Але на плаву залишається 4S. З цього випливає, що 5S покликаний повністю замінити свого попередника.

У колірній гамі з’явився золотий колір, а всього їх три — сріблястий, золотий і «космічний сірий». Білого, як ми бачимо, немає. Бути може він з’явиться пізніше.

Одним з обговорюваних і очікуваних нововведень стало розпізнавання власника за відбитком пальця. Новий сенсор впроваджено клавішу меню та сканує відбитки пальців з дозволом 500 крапок на дюйм, при успішному результаті смартфон розблокується. Також подібний алгоритм спрощує процес покупки всіляких додатків, музики або відео в iTunes і AppStore. Сенсор здатний розпізнавати відбитки пальців в будь-якому положенні пальця на кнопці меню. У системі є можливість зареєструвати кілька відбитків пальців.

Що важливо, Apple відзначає, що всі відбитки пальців зберігаються виключно на пристрої, жодна програма не має до них доступу, вони не відсилаються ні на які сервери і на iCloud.

iPhone 5S працює на базі нового чіпа A7, першому чіпі з 64-бітною архітектурою в смартфонах, управляється новітньої iOS 7 і має можливість запуску на пристрої 64-бітних додатків. За словами Apple, новий процесор в 40 разів продуктивніше першого процесора, до того ж є підтримка OpenGL ES 3.0.

Камера в новому 5S теж було значно покращено. Матриця 8 мегапікселів, але кожен піксель більше, ніж звичайний (згадайте UltraPixel від HTC). Програмне забезпечення iOS 7 ідеально оптимізовано для роботи з новою матрицею, є можливість автоматичної настройки балансу білого, експозиції, тони, а також автофокус. До того ж можна робити серію фото, і смартфон сам вибере найкращу з них. Є подвійний LED-спалах «true tone» з одним «холодним блакитним світлодіодом і іншим «теплим жовтим», що дозволить зберегти колірний баланс найкращим чином при зйомці в умовах поганої освітленості. Камера вміє робити безперервну зйомку з частотою 10 кадрів в секунду (весь час, поки ви утримуєте кнопку спуску), знімати 720p slow-motion відео з частотою 120 кадрів в секунду, а також робити 28-мегапіксельні панорами, автоматично налаштовує експозицію.

Покращена акумуляторна батарея. iPhone 5S за словами виробника може перебувати в режимі очікування: до 25 годин і до 10 годин в режимі розмови або при використанні 3G.

У США продажі нового iPhone 5S стартують вже 20 вересня з позначки 199 доларів за версію з 16 ГБ вбудованої пам’яті (з 2-річним контрактом). Також будуть версії з 32 ГБ ($299) і 64 ГБ ($399). Apple планує повністю охопити світовий ринок до грудня цього року, тобто в Росії смартфон може з’явитися в проміжку вересень-грудень, але, будемо сподіватися, що станеться це все-таки ближче до початку періоду. Ціни, швидше за все, будуть значно вище, ніж зазначені в статті.

Джерело