Довга історія, що почалася з появи Mac OS X на початку 2000-х, триває. Сьогодні на WWDC 2013 було представлено чергове покоління цієї популярної операційної системи.

Багато очікували, що система, як і раніше, отримає одне з «котячих» назв. Деякі навіть припускали, що це буде Sea Lion (Морський лев). Однак не тут то було.

Apple вирішила змінити традиційну схему іменування своїх настільних операційних систем. Представлена версія операційної системи отримала назву Mavericks, і, мабуть, повернення до «котячим» назвам більше не буде.

Відомо, що в OS X 10 Диваки впроваджено багато нових удосконалень, що стосуються як інтерфейсу, так і поліпшення продуктивності системи. Наприклад з’явився мультиекранний режим, що дозволяє виконувати відразу кілька завдань. Мало того, перемикатися між вікнами можна з меню і дока, а пам’ять розподіляється кожного екрану окремо у відповідності з запущеними в ньому програмами.

У новій операційній системі від Apple покращена система повідомлень. В той час, як деякі повідомлення з’являються, коли ви знаходитесь в безпосередній близькості від комп’ютера, інші показуються при включенні живлення. Спливаючі вікна з’являються в правій частині заблокованого екрану. Є також підтримка push-повідомлень з iOS.

Також є можливість фонового оновлення додатків, тому у вас завжди буде сама нова версія ваших улюблених програм і для їх поновлення не доведеться докладати жодних зусиль.

У Mavericks значно поліпшили календар, так давно розкритикований багатьма користувачами операційної системи OS X попередніх версій. Тепер він має синхронізацію з Facebook, об’єднуючи записи в календарі з соціальними можливостями.

Призначати зустрічі теж стало набагато зручніше. Тепер можна визначати місцезнаходження зустрічі, додавши в неї карту. Також OS X дозволяє з’ясувати, скільки часу потрібно затратити, щоб дістатися до місця зустрічі і навіть яка погода у тому місці, куди ви прямуєте.

Повноцінний вихід Mac OS X 10 Диваки намічений на осінь.

Джерело