Продажу iPhone 5 і iPad mini стартували в п’ятницю, 14 грудня.

iPhone 5 — смартфон, який на 18 відсотків тонше і на 20 відсотків легше свого попередника iPhone 4S прийшов в нашу країну через 3 довгих місяці після офіційного релізу корпорацією Apple в США. За чутками, така затримка пов’язана з виробничими проблемами у компанії Foxconn — основного виробника флагманського смартфона Apple.

Одне з основних переваг iPhone 5 — підтримка високошвидкісних LTE-мереж — навряд чи буде затребувана в Росії, так як ця технологія в нашій країні, м’яко кажучи, недорозвинена.

Очікувана ціна на iPhone 5 в Росії спочатку перебувала на позначці 35 000 рублів, правда в першу ж ніч стартова ціна опустилася до 29 000 рублів. Варто відзначити, що старт продажів iPhone 5 в Росії викликав цілу цінову війну. Буквально за кілька годин ціна впала більше, ніж на 5 тисяч. Російські рітейлери, борючись за шалений попит, навперебій знижували ціну. У результаті на даний момент в основних цифрових супермаркетах вартість найдешевшої версії iPhone 5 з 16 ГБ вбудованої пам’яті становить: в «Евросети» — 29 900 рублів, в «Зв’язковому» — 28 990 (на 1000 рублів дешевше), у офіційного реселлера Apple в Росії — компанії re:Store — 31 990 рублів (найдорожчий варіант).

Інший новинці від Apple, iPad mini, довелося чекати приходу в нашу країну набагато менше — всього 6 тижнів (півтора місяці) після подання у Сполучених Штатах.

Покупці поки що можуть задовольнятися тільки версію з Wi-Fi. Версії з «телефонними» можливостями (здійснення дзвінків, мобільний інтернет тощо) з’являться в нашій країні пізніше.

Ціни починаються з 14 990 рублів за версію з 16 ГБ вбудованої пам’яті і закінчуються на рівні 22 990 рублів за версію з 64 ГБ.