З тих пір, як компанія купила NAVTEQ, багато зусиль було кинуто на розробку власної геолокаційні платформи.

Вчора на світ з’явилася HERE — хмарний геолокаційний сервіс від Nokia. HERE працює на будь-якій операційній системі і в будь-якому браузері.

Користувачі смартфонів також зможуть скористатися цим додатком. Спершу насолодитися всією повнотою програми зможуть власники гаджетів від Apple, що викачали HTML 5 додаток з Appstore. Його реліз відбудеться в найближчі дні. Додаток буде підтримувати навігацію з голосовим супроводом, а також маршрути громадського транспорту і багато іншого.

Потім, приблизно в 1 кварталі 2013 року, з’явиться додаток для Android, а також для Firefox OS, правда є у нас екзотикою. Компанія Amazon, за чутками, теж збирається перейти на геолокационную платформу від Nokia. Та власне і Nokia буде випускатися вже з додатком HERE.

Безсумнівно, Nokia збирається поборотися з такими мастодонтами, як Google і Apple, і докладає для цього всіх зусиль. До того ж Nokia збирається придбати компанію Eartmine — розробника 3D-карт. Бути може, ми незабаром побачимо весь наш світ в тривимірному вигляді на картах HERE. Nokia планує завершити угоду до кінця 2012 року.