Ринок планшетних комп’ютерів більшою мірою займають пристрою на базі iOS і Android. Навіть HP і RIM намагалися зайняти цю нішу зі своїми пристроями, але вони провалилися і, ймовірно, більше не будуть повторювати своїх спроб довгі роки. Але є один гігант, якому дійсно хочеться відкусити шматочок ласого пирога планшетного ринку — Microsoft. Операційна система Windows Phone 7 володіє непоганими характеристиками, а Windows Phone 8 обіцяє бути ще краще.

Дизайн Microsoft Surface вражає. Товщина пристрою всього 9.3 міліметрів, воно виглядає досить солідно завдяки корпусу з магнієвого сплаву. Передня частина пристрою виконана з затемненого скла, що захищає дисплей від подряпин, а задня частина не має нічого, крім логотипа Windows 8 і камери — хоча це може змінитися при виході пристрою на ринок.

Поки небагато відомо про «залізо», встановленому всередині Surface. Все, що відомо на даний момент — планшет має ARM-процесор, швидше за все Tegra 3, в команді з яким будуть працювати 1 Гігабайт оперативної пам’яті і 64 гігабайти пам’яті для зберігання даних.

Інші характеристик ще більш туманні, але вже відомо, що Surface буде володіти повнорозмірним портом USB 2.0, Bluetooth, Wifi, GPS, а також всілякими сенсорами і батареєю, що обіцяє до 8 годин роботи.

Джерело