Вивчення незнайомої мови може бути непростою справою. Одні займаються вивченням, оскільки це потрібно в школі чи в інституті, інші роблять це за власним бажанням, для саморозвитку, для поїздок за кордон, щоб читати книги і дивитися фільми на оригінальному мовою. Якою б не була причина, всім вирішили зайнятися вивченням чужої мови потрібна допомога.

Вивчати мову не так просто, як купити диск і весь час його слухати. Іноземна мова потребує постійної самовіддачі, і ніщо не дає цю залученість настільки повно, як сучасні смартфони, планшети або смарт-години, які дозволяють доторкнутися до іноземних слів і звуків скрізь і всюди.

Користувачі мобільної операційної системи Android мають багатий вибір додатків подібного роду. Нижче представлений їх короткий список.

Програми для вивчення безліч іноземних мов

Duolingo

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Duolingo є кращим додатком даної категорії на Android. Як це роблять деякі інші подібні програми, воно намагається перетворити вивчення викликає звикання гру. Кожен урок видає кілька сердечок, начебто життів у відеоіграх. За неправильну відповідь ви втрачаєте одного сердця. Пройшовши урок, ви заробляєте бонуси. Це стає веселим проведенням часу, уроки досить короткі, щоб завершити їх за кілька хвилин.

Плюсами Duolingo є дизайн і підтримка розробників. Тут є придатний для планшетів інтерфейс, який використовує рекомендований Google дизайн, одним з перших додаток отримало підтримку платформи Android Wear. На годиннику ви можете бачити флеш-карти і виконувати свайпи відповідей. Також додаток доступний на платформі Apple iOS і в вебі.

Babbel

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Babbel для Android містить в собі якісні курси з сайту Babbel.com для мобільних пристроїв. Це додаток ідеально підходить для тих, хто зібрався вчити нову мову з нуля або ж володіє певним рівнем знань. Babbel пропонує вправи усіх типів, включаючи прослуховування, письмо і мова. Голосове розпізнавання дозволить навчитися правильно вимовляти слова і фрази. Це додаток вміє вчити безлічі мов, однак для більш глибокого вивчення ряду мов є окремі програми. Всі вони вимагають наявності передплати.

Memrise

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Memrise є унікальним методом вивчення нових мов. Користувач створює так звані меми, які нагадують меми з інтернету і покликані допомогти запам’ятовувати фрази. Ідея полягає в запам’ятовуванні смішних картинок і написаних на них слів. Якщо ви не відчуваєте себе досить творчою людиною, можна використовувати створені іншими меми. Якщо ви віддаєте перевагу візуальні образи для навчання, це відмінний сервіс. Крім мов, тут можна вивчати інші предмети, на зразок географії.

50 мов — 50 languages

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

50languages.com пропонує понад 100 уроків з базовим словниковим запасом, а це додаток дає 30 з них. Навіть без наявності початкових знань ви зможете завчити короткі пропозиції для щоденного застосування за кордоном. 50languages відповідає рівням A1 і A2 системи Common European Framework, що означає придатність для всіх видів шкіл і студентів. Якщо ви вчили мову в школі, це додаток відмінно допоможе освіжити пам’ять. Також 50languages пропонує окремі програми для ряду.

Розмовник Phrasebook

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Phrasebook містить понад 800 вживаних фраз і виразів. Тут ви не зможете повноцінно вивчити чужу мову, але програма стане в нагоді при поїздках в інші країни, де можна буде ставити питання місцевим жителям. Проте програма є не просто путівником: повторюйте за папугою слова або змусьте його говорити від свого імені.

skyrock

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

skyrock описує себе як соціальну мережу з акцентом на вивчення мов. Створюючи обліковий запис, ви приєднуйтесь до 40 млн. учнів та носіїв мови. Тут є 150 щоденних тим з трьома тисячами слів і виразів. Курси засновані на CEFR, відомій системі для вивчення мов. Оскільки це соціальна мережа, ви отримаєте відгуки від носіїв мови, що вивчається щодо правильності ваших спроб. Це персональне спілкування, доступне далеко не у всіх мовних додатках.

LingQ

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

LingQ є відмінним варіантом для тих, хто хоче слухати розмовні уроки. Раніше для цього потрібні були касети, але з сучасними додатками слухати промову стало простіше простого. Якщо аудіо не для вас, тут є флеш-карти для запам’ятовування. Уроки і досягнення синхронізується з сайтом LingQ. Додаток отримує регулярні оновлення, щоб не відставати від можливостей Android.

Mango Languages

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Mango Languages володіє унікальною функціональністю під назвою інтуїтивне мовне конструювання (Intuitive Language Construction). Ця функція імітує звичайне спілкування людей за допомогою типових для звичайної життя розмов. Кожен урок містить чотири розмовних компонента: слова, вимова, граматику і культуру. Перший урок завжди безкоштовний, решта вимагає підписки Mango Passport.

Google Перекладач

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Перекладач Google також може навчити новим мовам. Додаток призначений для перекладу з однієї мови на іншу. Можна ввести слова або фрази вручну і отримати переклад на іншу мову, можна вимовити їх уголос і почути відповідь. Іншою цікавою можливістю виявиться сканування реальних об’єктів і переклад написів на них. Перекладач Google стане в нагоді на початку навчання.

Програми для вивчення однієї іноземної мови

Англійська: Voxy

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Більшість описаних вище програм націлені на англомовних людей, це ж додаток навчить англійської мови тих, хто його не знає. Тут пропонуються уроки, адаптовані під потреби і бажання користувачів. Англомовні вчителя доступні для навчання один на один, уроки оновлюються щодня і дають нові вправи. Voxy навчить говорити англійською краще за самих англійців.

Японська: Learning Japanese

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Вивчення японської мови є страхітливою завданням. Для початку потрібно вивчити абетку Кана і правильний спосіб вимовляти числа, дати і час. Саме цьому вчить цей додаток з аудиотестами. Найкращим способом вивчення японської мови є писати на ньому, що ви будете робити в додатку. Також можна використовувати його в якості розмовника, коли не знаєте що сказати.

Іспанська: Learn Spanish

Ціна: безкоштовне.

Завантажити в Google Play

Один з найбільш популярних мов у світі, на якому говорять в Іспанії і Південній Америці. У великих містах США майже під кожен написом англійською є переклад на іспанську. Якщо ви зацікавлені в цій мові, допоможе даний додаток, в якому використовується інноваційний підхід для початківців.

Вивчення нової мови не повинно бути важкою повинністю. Хочеться вірити, що представлені в цьому списку додатка зроблять навчання більш веселою і приємною.