У 2012 році кількість заражених пристроїв досягло 33 мільйонів, йдеться в звіті, випущеному NQ Mobile.

З кожним роком кількість атак на мобільні пристрої під управлінням ОС Android стабільно зростає. У 2012 році зараженими виявилися 32.8 мільйона пристроїв, а в 2011 році їх кількість становила «всього» близько 11 мільйонів. Збільшення більш ніж у два рази.

Лідирує за кількістю заражених пристроїв Китай — в цій країні більше чверті пристроїв на базі Android заражені, на другому місці йде Індія з 19.4 відсотками і трійку «лідерів» замикає Росія з 17.9 відсотками.

65 відсотків виявленого небажаного ПЗ складають експлоїти, реклама і трояни. 29 відсотків вірусів збирають дані про користувача і близько 7 відсотків шкідливого ПО, написане для того, щоб знизити функціональність пристроїв на базі Android.

Основним методом поширення шкідливого ПЗ є впровадження завідомо небезпечного для пристроїв коду в легальні програми та викладання їх на неофіційні сайти для скачування додатків. Інші методи пов’язані з веб і при кліку на посилання завантажують на смартфон шкідливе ПЗ або ж перекидають користувача на заражений вірусами сайт.

Джерело