Довгоочікуваний Nexus 5 нарешті був представлений компанією Google. Смартфон прийшов на зміну Nexus 4.

Так само, як і його попередник, новий Nexus виготовляється компанією LG. До того ж це перший смартфон, який отримає новітню операційну систему Android 4.4 Kit Kat.

Nexus 5 відрізняється від попередника у багатьох аспектах. матеріали корпусу зовсім інші. Якщо у Nexus 4 задня поверхня була виготовлена зі скла з переливчастими квадратиками всередині, то задня поверхня Nexus 5 виконана вже з полікарбонату — такого ж, який застосовується в планшеті Nexus 7 2013 року. На задній поверхні основну увагу до себе привертає фотокамера. Вона займає значно більше місця, ніж раніше.

То що Nexus 5 стане першим смартфоном з Android 4.4 теж не залишається без уваги. Google значно поліпшив свою операційну систему, до того ж система зазнала редизайн. Безсумнівно це повинно позитивно позначитися на зручності використання як операційної системи, так і смартфона.

Nexus 5 — свого роду перероблений під Google LG G2. 4.95-дюймовий Full HD дисплей укупі з 4-ядерним процесором Qualcomm Snapdragon 800 з тактовою частотою 2.3 ГГц і останньою версією Android робить його серйозним конкурентом існуючих смартфонів схожого рівня. До того ж, Nexus 5 має 2 ГБ оперативної пам’яті. В принципі в плані оперативної пам’яті еволюції в сімействі Nexus не сталося.

Пристрій підтримує бездротову зарядку, буде випускатися в двох варіантах — з 16 і 32 ГБ вбудованої пам’яті. Nexus 4 мав версії з 8 і 16 ГБ.

У США та інших країнах вже можна придбати Nexus 5 за ціною 349 доларів за версію з 16 ГБ і 399 доларів — з 32 ГБ вбудованої пам’яті. Терміни початку продажів в Росії поки невідомі.