Багато оператори сьогодні зменшили пільговий період обслуговування для сім-карт з нульовим або від’ємним балансом, оскільки їм просто невигідно тримати активними номери, які вже довгий час не використовуються. При цьому на них підключені деякі платні опції і підписки, за які гроші все одно списуються з балансу незалежно від того, що сім-карта давно загубилася і вже довгий час не поповнюється. Деякі оператори стали встановлювати в якості умови для блокування номера той факт, що з нього три місяці ніхто не виробляє ніяких платних дій і не поповнює баланс мобільного телефону.

Те, що далі відбувається з телефоном, залежить безпосередньо від мобільного оператора. Якісь компанії відразу ж блокують сім-карту, відключають її від мережі, не даючи можливості поповнити баланс або все-таки зробити хоча б один дзвінок. Якщо телефон буде потрібно відновити, то доведеться йти в офіс мобільного оператора з паспортом. Якщо номер ще не встигли кому-небудь продати, то його повернуть власнику, попередивши про те, що він періодично повинен витрачати гроші на послуги зв’язку. Причому підійде навіть надсилання повідомлення за один рубль. У цьому випадку сімка все одно буде вважатися робочої, її не продадуть третім особам, а залишать за цим конкретним клієнтом.

У іншого оператора по закінченню трьох місяців, протягом яких користувач не скоїв жодного платного дії, починається списуватися щодобове абонентська плата. Коли баланс мобільного телефону досягне від’ємної позначки, номер заблокують, а через якийсь час перестане працювати і сама сім-карта.

Якщо ж номер заблокований, але він більше не потрібен користувачу, людина повинна згадати про всіх платіжних сервісах, які були підключені до цього номера, а після відключити їх все. Адже блокування сім-карти і зміна її власника не тягне за собою автоматичне відключення від неї різних мобільних банківських опцій, хоча деякі клієнти чомусь забувають про це. А новий власник телефонного номера, отримавши вільний доступ до банківського рахунку, може просто перевести з нього гроші. Звичайно, цю транзакцію досить легко відстежити, але не факт, що ці гроші залишаться у зловмисника. Його покарання нічого не дасть, якщо злочинець не має офіційної заробітної плати. У випадках же з великими грошовими сумами ситуація і зовсім приймає серйозний оборот. Хоча, звичайно, переклади мільйонів відслідковуються і перевіряються банками особливо ретельно, але завжди існує ризик втрати цих грошей. Не варто ризикувати з-за своєї безпечності і забудькуватості.