Android є на сьогоднішній день лідером серед мобільних операційних систем, але і iOS не відстає.

Компанія ComScore оприлюднила звіт про поточний стан на ринку мобільних операційних систем. Android на фоні інших виглядає королем і впевнено займає перше місце.

За останній квартал 2012 року Android додав 0.9%, зайнявши 53.4% ринку. Приріст iOS виявився відчутнішою — 2%, загальний підсумок Apple iOS склав 36.3%.

Звідки ж взялися ці відсотки? Зараз пояснимо. Blackberry в 4 кварталі 2012 року втратила 2 відсотка, опустившись з 8.4% до 6.4%. Але все може змінитися з виходом BlackBerry 10. Microsoft теж втратила позиції, отримавши лише 2.9% ринку. Це дуже дивно, що випустивши Windows Phone, Microsoft все одно не може зміцниться на ринку.

Що ж стосується виробників пристроїв, то тут лідерство утримує Apple. На даний момент на ринку смартфонів компанія з Купертіно має 36.3%. На другому місці йде Samsung з 21%. HTC втрачає позиції. За 4 квартал частка компанії на ринку скоротилася на 1.% і склала всього 10.2%. Але цей факт не заважає залишатися HTC на третьому місці. Можливо це триватиме недовго. В потилицю HTC «дихає» Motorola з 9.1%. LG замикає п’ятірку лідерів із приростом піввідсотка до кінця року. У компанії LG 7.1 ринку смартфонів.

Величезна кількість пристроїв на базі Android, з’являється кожен місяць, дає привід говорити про те, що домінування даної операційної системи на ринку мобільних пристроїв збережеться.

Джерело